השכרת גנרטורים

בקר הפעלה בגנרטור – חלק חשוב בתחום השכרת גנרטורים

כל מי שעוסק בהשכרת גנרטורים מכיר בעובדה כי תחזוקתם חייבת להיעשות באופן שוטף ומקצועי. חלק מהיכולת לתחזק גנרטורים בצורה ראויה וטובה תלויה, בין היתר, בשימוש בחלקי חילוף איכותיים במקרים ובהם נדרש לבצע החלפה של חלק בלוי וישן בחלק חדש. רשימת חלקי החילוף לגנרטורים תאפשר לנו להבין עד כמה אותו מכשיר, שנראה קטן יחסית, מורכב ותלוי בעשרות חלקים המשלימים יחד את אותה פעולה של ייצור חשמל. עבור מי שעוסק בהשכרת גנרטורים, הכרת תחום חלקי החילוף מקרוב יאפשר להם לרכוש חלקי חילוף איכותיים וכאלו שיאפשרו לגנרטורים שלהם להחזיק זמן רב ולהגיע לביצועים מקסימליים.

11/08/2022

תוכן עניינים

חלק חילוף משמעותי עבור העוסקים בהשכרת גנרטורים – בקר הפעלה

אלו העוסקים בתחום השכרת גנרטורים יודעים לומר עד כמה משמעותי בקר ההפעלה בכל גנרטור. קיימות מספר חברות בינלאומיות המייצרות את אותם בקרי ההפעלה, דוגמת Dief, ComAp, DeepSea ועוד, כשלצידן חברות מסין שחלקן מסוגלות לייצר בקרי הפעלה הדומים למקור של אותן חברות ומתפקדים ברמה גבוהה ובמקביל גם חברות מפוקפקות יותר, המייצרות בקרי הפעלה ברמה נמוכה.

ניתן להבחין בין שלושה סוגים עיקריים של בקרי הפעלה – בקר הפעלה לו הפעלה ידנית, הפעלה אוטומטית באמצעות פקודת הפעלה מרחוק והפעלה אוטומטית באמצעות מתח רשת AMF (Autonomous Management Framework).

השכרת גנרטורים
השכרת גנרטורים

בקר הפעלה ידני

גנרטורים להם בקר הפעלה ידני יהיו גנרטורים הנחשבים לכאלו בעלי יכולת מצומצמת, כשהפעלתם הידנית נעשית באמצעות מפתח המשתלב בבקר ההפעלה, כרטיס או לחצן הפעלה. לרוב, נראה את בקרי ההפעלה הידניים בגנרטורים קטנים האמורים לתת מענה נקודתי, לעבודת שטח קטנה ואף כגיבוי, כשלצד אותו גנרטור יהיה אדם שיפעיל ויפקח עליו.

בקר הפעלה מרחוק באמצעות פקודת הפעלה

גנרטורים עם בקר הפעלה מרחוק באמצעות פקודת הפעלה, נחשבים לגנרטורים בעלי מגוון רחב יותר של אפשרויות. לאורך השנים ייצרו החברות המובילות מספר בקרי הפעלה מסוג זה, תוך שדרוג מספר הכניסות והיציאות של בקר ההפעלה, בגיוון ההגנות החשמליות והמכניות, בתצוגה חדישה ובשיפור המודם הסלולרי המיועד לשלוח הודעות.

השכבה העליונה של בקר הפעלה מרחוק הפועל באמצעות פקודת הפעלה משמשת לסנכרון מרבי של עד 16 גנרטורים. במקרים ובהם מדובר על סדרת גנרטורים שאינם מצריכים עבודה קבועה לאורך כל שעות היממה אלא רק בשעות מסוימות, ניתן באמצעות בקר הפעלה זה להתאים בצורה מדויקת את כלל הגנרטורים לפעילות מדויקת וחסכונית.

בקרי הפעלה באמצעות מתח רשת AMF

גנרטורים להם בקר הפעלה באמצעות מתח רשת AMF הינם גנרטורים המנטרים את מתח הרשת באופן קבוע. במידה וישנה חריגה ברמת המתח ו\או בסדר הפאזות בתדר עצמו (כשאנו אלו שיכולים להגדיר מהן רמות המתח החריגות), בקר ההפעלה יניע באופן אוטומטי את הגנרטור ויבצע המרת הזנות.

גם כאן, אלו העוסקים בהשכרת גנרטורים נהנים ממגוון רחב של בקרי הפעלה הפועלים באמצעות מתח רשת AMF. השוני בין הסוגים השונים בא לידי ביטוי, גם כן, במספר הכניסות והיציאות, באיכויות שונות של התצוגה, בכמות המידע שניתן לקבל בתצוגה ואף שוני בין סוגי התקשורת – בין את מדובר על בקרת מבנה או תקשורת סלולרית.

נקודה נוספת וחשובה הנוגעת לגנרטורים להם בקר הפעלה באמצעות מתח רשת AMF, הוא הצורך להוסיף לחלק מאותם בקרי הפעלה מגעים בעבור נורות סימון אשר ישמשו כהתראות עבור כיבוי אש. הוספת מגעים אלו מצריכה גם כרטיסי נוריות או כרטיסי הרחבה.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בוואטסאפ כאן

השכרת גנרטורים למגזר הפרטי

אז איך ומאיפה משיגים גנרטור? היום התשובה מאוד פשוטה. קודם כל, אם אתם זקוקים לגנרטור קטן לבית, או במקרה של שימוש תדיר בגנרטור, מומלץ לרכוש אחד כזה. אם אתם מעוניינים בהשכרה, קיימות שפע של חברות שמציעות השכרת גנרטורים למגזר הפרטי. כל מה שתצטרכו הוא להבין את הצרכים שלכם ולפיהם לשכור הגנרטור המתאים.

השכרת גנרטורים למגזר העסקי

מצאתם בקלות השכרת גנרטורים למגזר העסקי, כל שנותר לכם הוא לבדוק איזה גנרטור ישרת אתכם בצורה הטובה ביותר. הנתון החשוב ביותר עבור בחירת הגנרטור המתאים עבור האירוע שלכם, הוא הספק המוצא של הגנרטור. הספק המוצא, במילים פשוטות, הוא כמות החשמל שאתם צריכים עבור חיבור כל המכשירים החשמליים שיבואו לידי שימוש באירוע.

מאמרים נוספים

דברו איתי עכשיו
1
💬 צריכים ייעוץ / הצעת מחיר?
נעים מאוד קוראים לי תומר.
ברוכים הבאים לפאזה - השכרת גנרטורים, איך אני יכול לעזור לכם?

הנכם נמצאים בעמוד בקר הפעלה בגנרטור – חלק חשוב בתחום השכרת גנרטורים
דילוג לתוכן