גנרטור בנזין

גנרטור בנזין

החשמל הינו מצרך חיוני לחיינו אשר בלעדיו חיינו היו משתנים מקצה לקצה. החשמל נגיש לבתים ובניינים בהם יש תשתית לחיבור לרשת החשמל הארצית אשר מספקת חשמל לבית. עם זאת, ישנם מקומות אשר לא קיימת בהם תשתית לחיבור לרשת החשמל הארצית – יערות למשל, וישנו הצורך במקור חשמל חלופי. כאן נכנס לתמונה השימוש בגנרטורים. במאמר זה נסקור סוג נפוץ של גנרטונים המבוססים על בנזין.

03/08/2022

תוכן עניינים

מהו גנרטור

גנרטור הינו מכשיר אשר עושה שימוש באנרגיה מכנית לצורך הפקת אנרגיה חשמלית. הגנרטור משתמש במקור אנרגיה כמו בנזין או סולר, אשר באמצעותו הוא מסובב סליל בעל מגנט. בעת הסיבוב, נוצר מתח חשמלי בין קצוות הסליל וכך למעשה הגנרטור מספק מתח חשמלי לצרכן.

לגנרטור ישנם שימושים רבים הכוללים שימוש בתנאי טבע ללא גישה לחשמל, כאשר יש צורך בתאורה, מערכות לשמירה ועשיה של מזון ועוד. בנוסף, הגנרטור משמש כמעין גיבוי במקרה של תקלה ברשת החשמל, ועל כן במקומות בהם הרגישות גבוהה כמו בתי סוהר, בתי חולים ואצטדיוני כדורגל, נהוג להשתמש בגנרטור במקרה של תקלה.

גנרטור בנזין

גנרטור בנזין הינו גנרטור אשר סוג הדלק המשמש להנעת הגנרטור הינו בנזין. גנרטור בנזין הינו אחד מסוגי הגנרטורים הנפוצים כיום בעולם ויש לו יתרונות רבים. בין היתר, גנרטור בנזין מרעיש פחות בעת הפעלתו ביחס לגנרטורים המבוססים על חומרים אחרים כגון סולר. בנוסף, גנרטור בנזין מזהם את האוויר והסביבה פחות מאשר גנרטור סולר.

גנרטור בנזין צורך לרוב כסדר גודל של כליטר אחד של בנזין לשעת עבודה. את הדלק בגנרטור ניתן למלא ע״י תדלוק בתחנות הדלק, באמצעות משאבה של בנזין.

"<yoastmark

גודל הגנרטור

ככלל, גודלו של הגנרטור הינו בעל חשיבות מכרעת על תפקודו. ככל שהגנרטור גדול יותר כך הוא בעל יכולת לספק יותר חשמל בזמן יותר קצר. על כן, בחירת הגנרטור מושפעת מגודלו. בהינתן הצורך אשר בשבילו קונים את הגנרטור, ניתן לחשב מהו ההספק הנדרש על מנת לעמוד בביצועים הנדרשים, ומכך לבחור את גודל הגנרטור הנדרש.

למשל, בבניינים גדולים כמו בתי חולים, יהיה צורך בגנרטור גדול אשר יוכל לספק חשמל רב. בניגוד לזאת, לצרכים כמו טיולי שטח בטבע, בהם הצורך הוא יחסית מזערי ונועד להדלקת מכשירים חשמליים ספורים, גנרטור קטן יותר יבצע את העבודה כנדרש.

מידת הרעש

אלמנט נוסף בבחירת גנרטור הינו הרעש אותו הוא מייצר. גנרטורים המבוססים על בנזין נחשבים לפחות רועשים ועל כן טובים בתנאים בהם גורם הרעש הינו מכריע. למשל, במסיבות טבע או אירועים משפחתיים בטבע, לרוב נרצה שהגנרטור לא יהיה רועש על מנת לאפשר חווית מסיבה ואירוע נעימה. לעומת זאת, במקומות גדולים כמו למשל אצטדיוני כדורגל בהם רעש הגנרטור הינו שולי ביחס לשאר הרעשים והקולות במקום, ניתן להשתמש בגנרטורים המפיקים יותר רעש.

בחירת גנרטור

בנוסף לשיקולי הרעש והמשקל שהוזכרו לעיל, כאשר קונים גנרטור ישנן עוד שיקולים שיש לקחת בחשבון. פקטור המחיר עשוי להשפיע על בחירת הגנרטור וגם כן סוג החברה המייצרת והדגם. מומלץ לקנות גנרטורים מספק ידוע ומוביל בתחום אשר תוכלו גם להתייעץ עמו על המקרה הספציפי שלכם ולהתאים עבורכם את הגנרטור המתאים ביותר.

לסיכום

במאמר זה דנו בצורך ובשימוש בגנרטורים בכללי ובגנרטור העובד על בנזין בפרט. חשוב לדעת כי רכישת גנרטור אינה דבר של מה בכך, ויש לבצע שיעורי בית בהתאם ולהכיר את האפשרויות הקיימות. בנוסף, חשוב ללמוד כיצד לתפעל את הגנרטור בצורה יעילה ובטוחה. כפי שהוסבר, גנרטור שפועל על בנזין הינו יעיל במיוחד כאשר נדרשים לגנרטור אשר לא מפיק רעש רב ושומר על איכות הסביבה.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בוואטסאפ כאן

השכרת גנרטורים למגזר הפרטי

אז איך ומאיפה משיגים גנרטור? היום התשובה מאוד פשוטה. קודם כל, אם אתם זקוקים לגנרטור קטן לבית, או במקרה של שימוש תדיר בגנרטור, מומלץ לרכוש אחד כזה. אם אתם מעוניינים בהשכרה, קיימות שפע של חברות שמציעות השכרת גנרטורים למגזר הפרטי. כל מה שתצטרכו הוא להבין את הצרכים שלכם ולפיהם לשכור הגנרטור המתאים.

השכרת גנרטורים למגזר העסקי

מצאתם בקלות השכרת גנרטורים למגזר העסקי, כל שנותר לכם הוא לבדוק איזה גנרטור ישרת אתכם בצורה הטובה ביותר. הנתון החשוב ביותר עבור בחירת הגנרטור המתאים עבור האירוע שלכם, הוא הספק המוצא של הגנרטור. הספק המוצא, במילים פשוטות, הוא כמות החשמל שאתם צריכים עבור חיבור כל המכשירים החשמליים שיבואו לידי שימוש באירוע.

מאמרים נוספים

דברו איתי עכשיו
1
💬 צריכים ייעוץ / הצעת מחיר?
נעים מאוד קוראים לי תומר.
ברוכים הבאים לפאזה - השכרת גנרטורים, איך אני יכול לעזור לכם?

הנכם נמצאים בעמוד גנרטור בנזין
דילוג לתוכן