גנרטור דיזל

גנרטור דיזל הינו אחד מסוגי הגנרטורים הנפוצים והאיכותיים כיום בשוק. לשימוש בגנרטור דיזל המבוסס על סולר ישנם יתרונות רבים על פני גנרטורים אחרים הקיימים בשוק כגון אלו המבוססים על בנזין. במאמר זה נסקור את גנרטור הדיזל ויתרונותיו.

24/07/2022

תוכן עניינים

גנרטור ושימושיו

גנרטור הינו מכשיר מכני המשתמש באנרגיה מכנית להפקת אנרגיה חשמלית ואספקתה למכשירים שונים. הגנרטור משתמש במקור אנרגיה, למשל בנזין או סולר, ומסובב מכנית סליל בעל מגנט. במהלך פעולה זו כאשר אחד הקטבים של המגנט מתקרב לאחד מקצוות הסליל, כל אלקטרוני המגנט נמשכים לקוטב זה. כך נוצר הפרש פוטנציאלים בין קצוות הסליל ומופק מתח חשמלי. המתח מועבר למכשירים חיצוניים לצריכה ושימוש.

לגנרטור יש שימושים רבים בהם יש צורך במקור חשמל חיצוני שאינו רשת החשמל הארצית. למשל, בפעילויות בטבע כמו אירועים ומסיבות, יש צורך בהפעלת מכשירים חשמליים כמו מכשירי אודיו ווידאו, מקררים ותנורים ועוד. הפעלת כל מכשירים אלה אפשרית באמצעות חשמל המופק מגנרטור. שימוש נוסף בגנרטורים הוא כאמצעי גיבוי במקרה של תקלה ברשת החשמל, וזה נפוץ בעיקר במקומות ציבוריים בהם יש חשיבות קריטית לחשמל זמין בכל עת, כגון בתי חולים ואתרים צבאיים.

גנרטור דיזל

גנרטור דיזל הינו גנרטור אשר מקור האנרגיה המכנית שלו הינו סולר. לסולר יש יתרונות מובהקים על פני שימוש בבנזין כגון העמידות הרבה שלו אשר מאפשרת שימוש ארוך יותר וכן שימור להרבה שנים. גנרטור הדיזל יעיל יותר ועל כן חוסך הוצאות כספיות ביחס לגנרטור הבנזין.

גנרטור דיזל
גנרטור דיזל

 

גנרטור דיזל, בטיחות לפני הכל

יתרון נוסף של גנרטור הדיזל הוא היותו בטיחותי יותר מגנרטור הבנזין. הבנזין הינו חומר דליק הרבה יותר וכן גנרטור הבנזין משקיע השקעה רבה יותר בתהליך הפקת החשמל. שילוב של שני גורמים אלה מבהיר מעל לכל ספק כי לגנרטור הבנזין ישנה סבירות גבוהה יותר להתחממות יתר ביחס לגנרטור סולר. התחממות יתר שכזו עשויה שלא רק לפגוע בגנרטור עצמו, אלא אף לגרום לשריפה אשר תסכן את הנוכחים במקום.

התאמת גנרטור

כאשר רוכשים גנרטור בכלל וגנרטור סולר בפרט, חשוב להתאים בקפידה את הגנרטור המתאים ביותר לצורך שלכם. ישנם סוגים רבים של גנרטורים המבוססים על סולר, אשר משתנים בסוג המנוע שלהם, גודלם ומחירם. ככלל, ככל שהגנרטור גדול יותר כך הוא מסוגל לספק הספק רב יותר. על כן יש להתאים את הגנרטור לצורך שלכם.

למשל, בבתי חולים ישנו צורך בהפקת חשמל רב לכל הבניין, ולכן רצוי להשתמש בגנרטורים גדולים וחזקים אשר גם יקרים יותר. לעומת זאת, אם הצורך בגנרטור הוא למען קיום מסיבת טבע מצומצמת באנשים ובשטח לא גדול, ניתן להסתפק בגנרטור קטן יותר אשר יפיק פחות הספק אך יהיה זול יותר משמעותית וכן קל יותר לנשיאה.

ייעוץ במומחים

בחירת גנרטור הינה משימה לא פשוטה שכן המפרטים הטכניים של הגנרטורים שונים ומגוונים ובעלי פרמטרים רבים אשר אנשים רבים לא יודעים לפרש כהלכה. עקב כך, מומלץ לקנות גנרטור מחנות מוכרת אשר ידועה באיכותה, בה ניתן יהיה גם לקבל ייעוץ והכוונה בבחירת סוג ודגם הגנרטור המתאים ביותר לצורך שלכם.

סיכום

במאמר זה סקרנו את גנרטור הדיזל המבוסס על סולר. גנרטור זה הינו יעיל ביותר ופופולרי מאוד בשוק. יש לו יתרונות רבים על מתחריו כגון העמידות שלו, רמת הבטיחות הגבוהה והמחיר הנמוך. כפי שציינו, חשוב לבחור גנרטור לפי הצורך האישי תוך התחשבות בגודל הגנרטור, רמת הבטיחות, כמות הרעש שהוא מפיק ומחירו. לצורך בחירה טובה יותר מומלץ לקנות בחנות אמינה ומקצועית ולקבל עזרה והכוונה בבחירת הגנרטור המתאים.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בוואטסאפ כאן

השכרת גנרטורים למגזר הפרטי

אז איך ומאיפה משיגים גנרטור? היום התשובה מאוד פשוטה. קודם כל, אם אתם זקוקים לגנרטור קטן לבית, או במקרה של שימוש תדיר בגנרטור, מומלץ לרכוש אחד כזה. אם אתם מעוניינים בהשכרה, קיימות שפע של חברות שמציעות השכרת גנרטורים למגזר הפרטי. כל מה שתצטרכו הוא להבין את הצרכים שלכם ולפיהם לשכור הגנרטור המתאים.

השכרת גנרטורים למגזר העסקי

מצאתם בקלות השכרת גנרטורים למגזר העסקי, כל שנותר לכם הוא לבדוק איזה גנרטור ישרת אתכם בצורה הטובה ביותר. הנתון החשוב ביותר עבור בחירת הגנרטור המתאים עבור האירוע שלכם, הוא הספק המוצא של הגנרטור. הספק המוצא, במילים פשוטות, הוא כמות החשמל שאתם צריכים עבור חיבור כל המכשירים החשמליים שיבואו לידי שימוש באירוע.

מאמרים נוספים

דברו איתי עכשיו
1
💬 צריכים ייעוץ / הצעת מחיר?
נעים מאוד קוראים לי תומר.
ברוכים הבאים לפאזה - השכרת גנרטורים, איך אני יכול לעזור לכם?

הנכם נמצאים בעמוד גנרטור דיזל
דילוג לתוכן