גנרטור לבית

גנרטור הוא מכשיר המייצר חשמל בהיעדר רשת חשמל קרובה. בשימוש ביתי, לרוב תזדקקו לגנרטור במקרים של הפסקת חשמל יזומות או פתאומיות בתקופות החורף והגשמים. במאמר הבא נרחיב מה הם הגנרטורים המתאימים לשימוש ביתי, למה בדיוק הם משמשים, וכיצד ניתן להחליט איזה דגם לבחור ומאיפה לרכוש.

24/07/2022

תוכן עניינים

למה משמש גנרטור בבית

כאמור, גנרטור משמש לאספקת חשמל במקרים בהם אין אספקת חשמל סדירה מרשת חשמל, לדוגמא בחיק הטבע או במקומות מרוחקים או מבודדים. לכן, בשימוש הביתי מדובר לרוב בשימוש בהיעדר חשמל בבית. הגנרטור מספק חשמל בין שמונה לשתיים עשרה שעות, ומסייע לשמירה על המוצרים במקררים, לחימום הבית, להכנת אוכל, ועוד.

שימוש נוסף של הגנרטורים יעשה בבתים פרטיים בהם יש חצר גדולה ועורכים מסיבות חצר או ימי הולדת. במקרים אלו, לרוב לא יהיה חיבור חשמל נגיש ואז יהיה צורך בשימוש בגנרטור. למשל יהיה צורך בשימוש בו לחיבור מקרנים, רמקולים, קריוקי, ועוד.

כיצד גנרטור פועל

הגנרטור הינו מכשיר מכני אשר צורך אנרגיה מכנית ומפיק ממנה אנרגיה חשמלית. האנרגיה המכנית מיוצרת באמצעות סיבוב מנוע המונע על ידי חומרים שונים כגון בנזין וסולר. בתוך הגנרטור ישנו סליל ומגנט, כאשר הגנרטור מסתובב הסליל הופך למוליך חשמלי אשר אלקטרוני המגנט נמשכים לאחד מצדדיו ומייצרים עליו פוטנציאל חשמלי. המתח החשמלי הנוצר בגנרטור מועבר לאחר מכן לצרכנים חיצוניים כגון מכשירי הגברה ותאורה.

גנרטור לבית
גנרטור לבית

כיצד לבחור גנרטור לבית

ישנם סוגים רבים של גנרטורים אשר לכל אחד מהם מאפיינים שונים. ראשית, גנרטורים גדולים מספקים הספק חשמלי רב יותר אך גם כבדים יותר ויקרים יותר. לבית פרטי לרוב לא נצטרך להשתמש בגנרטור גדול וחזק שכן ההספק אותו נצרוך בבית הוא יחסית נמוך. על כן, רצוי לבחור גנרטור קטן שיתאים לממדי הבית וגם יהיה זול יחסית.

היבט נוסף שיש לקחת בחשבון הינו עוצמת הרעש שהגנרטור מייצר בעת פעולה. כאשר מדובר בבית פרטי, נרצה שהרעש של הגנרטור יהיה זניח יחסית כך שלא יפריע למסיבה אותה אנו מקיימים או לשימוש השוטף. לרוב, גנרטורים המבוססים על בנזין מייצרים פחות רעש מאלו המבוססים על סולר.

בטיחות לפני הכל

גנרטור, כמו כל מכשיר חשמלי בעל הספק גבוה אחר, עשוי להיות מסוכן במקרה של שימוש לקוי. חשוב על כן לקרוא ולחקור היטב את דרך הפעולה של גנרטור, כיצד להפעילו ולתחזקו. בבית פרטי דברים אלו חשובים במיוחד שכן התחממות יתר של גנרטור הנמצא בקרבת רהיטים עשויה לגרום להתלקחותם וליצירת שריפה בבית.

אספקט נוסף בו הבטיחות באה לידי ביטוי הוא בגנרטור עצמו. ישנם גנרטורים בטוחים יותר וכאלו בטוחים פחות ויש צורך לבחון אותם ולהחליט לפי מידת הבטיחות. גנרטורים מבוססי סולר נחשבים למסוכנים פחות מגנרטורים המבוססים על בנזין, שכן הסולר דליק פחות מבנזין.

ספק אמין

כאשר מדובר בגנרטורים, חשוב לקנות אך ורק מספק איכותי ואמין. עקב רגישות המכשיר והסכנה שהוא עשוי לייצר, יש לקנות אך ורק מספקים מורשים אשר ניתן בוודאות לדעת כי הגנרטורים שלהם עברו את כל הבדיקות הנדרשות והם אכן בטוחים לשימוש ביתי. בנוסף, כאשר קונים מספק אמין ומקצועי, ניתן להיעזר בו על מנת לבחור את הגנרטור המתאים ביותר למקרה הספציפי שלכם.

לסיכום

במאמר זה סקרנו את שימושי וחשיבות הגנרטור לבית. גנרטור בבית יבטיח את השימוש השוטף במכשירים גם ללא חיבור לחשמל. בנוסף, מנינו מספר נקודות חשובות הנוגעות לסוגי גנרטורים והתאמתם לבית. יש להתחשב בגודל, מחיר, רמת בטיחות ואמינות הגנרטור אותו אתם קונים ולקנות מספק מקצועי ואמין.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בוואטסאפ כאן

השכרת גנרטורים למגזר הפרטי

אז איך ומאיפה משיגים גנרטור? היום התשובה מאוד פשוטה. קודם כל, אם אתם זקוקים לגנרטור קטן לבית, או במקרה של שימוש תדיר בגנרטור, מומלץ לרכוש אחד כזה. אם אתם מעוניינים בהשכרה, קיימות שפע של חברות שמציעות השכרת גנרטורים למגזר הפרטי. כל מה שתצטרכו הוא להבין את הצרכים שלכם ולפיהם לשכור הגנרטור המתאים.

השכרת גנרטורים למגזר העסקי

מצאתם בקלות השכרת גנרטורים למגזר העסקי, כל שנותר לכם הוא לבדוק איזה גנרטור ישרת אתכם בצורה הטובה ביותר. הנתון החשוב ביותר עבור בחירת הגנרטור המתאים עבור האירוע שלכם, הוא הספק המוצא של הגנרטור. הספק המוצא, במילים פשוטות, הוא כמות החשמל שאתם צריכים עבור חיבור כל המכשירים החשמליים שיבואו לידי שימוש באירוע.

מאמרים נוספים

דברו איתי עכשיו
1
💬 צריכים ייעוץ / הצעת מחיר?
נעים מאוד קוראים לי תומר.
ברוכים הבאים לפאזה - השכרת גנרטורים, איך אני יכול לעזור לכם?

הנכם נמצאים בעמוד גנרטור לבית
דילוג לתוכן