גנרטור מושתק

גנרטור מושתק

גנרטור מושתק משמש לשלל מטרות ואירועים אשר גנרטור רגיל אינו מותאם עבורם. בין אם אתם זקוקים לגנרטור המושתק לאירוע חד פעמי, או לשימוש שוטף, כאן תוכלו להגדיר מה בדיוק הצורך שלכם ומה אתם צריכים לשם כך. במאמר זה נסביר מה הוא הגנרטור המושתק, מה ההבדלים שלו מהגנרטור הרגיל, ובאילו מקרים תזדקקו לו.

24/07/2022

תוכן עניינים

מהו בעצם גנרטור

ראשית, כדי להבין מה הוא הגנרטור השקט, ומה שימושו, עלינו להבין מה הוא בכלל גנרטור.  גנרטור הוא מכשיר המסייע להפיק אנרגיה חשמלית מאנרגיה מכאנית. בעזרת הגנרטור ניתן לייצר חשמל במקומות בהם אין גישה לרשת חשמל. הגנרטור משמש כמקור חשמל חליפי במקרה של הפסקת חשמל בבית או בעסק, וגם כמקור חשמל באירועים או מקומות בחיק הטבע אשר רחוקים ממקור אספקת חשמל.

מהו גנרטור מושתק

ייחודו של הגנרטור המושתק טמון בשמו. הגנרטור המושתק הוא גנרטור שאינו מרעיש כגנרטור רגיל. הגנרטור המושתק הוא בעל חופה אקוסטית הנבנית סביבו, ורפידות גומי המגבילות את תזוזתו, שמאפשרות הפחתה של עד שלושים אחוזים בעוצמת הרעש. אחוז זה הוא מהותי ביותר, שכן אחד מהחסרונות המובהקים ביותר של הגנרטור החשמלי הרגיל הוא עוצמת הרעש שהוא פולט בעת השימוש.

גנרטור מושתק
גנרטור מושתק

יתרונותיו של הגנרטור המושתק

כאמור, יתרונו המובהק של הגנרטור המושתק הוא העובדה שהוא מאפשר שימוש תוך גרימת רעש מינימלית. יתרון זה מקנה את האפשרות להשתמש בגנרטור לשימוש ביתי או לשימוש בעסקים ובמשרדים, כאשר קיימת הפסקת חשמל למשל. השהות בבית ובעסקים אינה יכולה להתקיים כסדרה אם הגנרטור גורם לרעש רב. יתרון זה מתבטא גם בשימוש באירועים קטנים בטבע, שבהם הרעש מהווה מטרד.

יתרון נוסף של הגנרטור המושתק הוא שלרוב הוא קטן באופן יחסי, בהשוואה לגנרטור הרגיל, ובהתאם גם משקלו קטן יותר. גודלו ומשקלו מאפשרים נשיאה שלו בקלות יתרה, והקלה על תהליך ההתניידות איתו. יתרון זה חשוב בעיקר כשמדובר בגנרטור שמשמש באופן תדיר לאירועים במקומות משתנים. אירועים אלו יכולים להיות מסיבות חוף, ימי הולדת בחיק הטבע, אירועים משפחתיים בחופשים, ועוד.

כיצד לבחור גנרטור מושתק

קיימות כיום מגוון אפשרויות לרכישת גנרטור שקט. מה שמבדיל בין שלל הגנרטורים הוא החברה, ההספק, הגודל, המשקל, והעוצמה, ובהתאם לכך גם המחיר. טווח המחירים של הגנרטור המושתק נע בין אלף שקלים עד 20 אלף שקלים, כתלות במאפיינים שהוצגו.

אחד מהגורמים המכריעים בעת בחירת גנרטור מושתק הוא ההספק. בחירת ההספק של הגנרטור שלכם נובעת מהצורך ומהשימוש שיהיה בו. למשל, אם הגנרטור ישמש אתכם במסיבה בחיק הטבע, עליכם לחשב מה ההספק של המכשירים המחוברים אליו – רמקול, מיקרופון, מקרן, ועוד, ובהתאם לכך לבחור את הספק הגנרטור המתאים. חשוב לזכור לבחור בעוצמה הגדולה מסך העוצמה הנצרכת, לשמירה על הגנרטור.

השכרה או קנייה

עומדות בפניכם שתי אפשרויות, קניית גנרטור, או השכרה שלו. את הבחירה האם לקנות או להשכיר תוכלו להחליט בהתאם לשימוש שלכם. אם אתם לקראת אירוע חד פעמי, סביר להניח שהשכרה תהיה האופציה הטובה יותר עבורכם. השכרה של גנרטור תחסוך לכם עלויות, ולא תאלצו להתמודד עם פינוי מקום לגנרטור בביתכם.

אם אתם נזקקים לגנרטור לעיתים תכופות, ומשתמשים בו מעת לעת, רכישה שלו ככל כנראה תהיה האופציה הטובה יותר עבורכם.

לסיכום

במאמר זה הסברנו מה הוא הגנרטור באופן כללי, ואת ייחודו של הגנרטור השקט בהשוואה לגנרטור רגיל. אנו מקווים שכעת, במידה ותזדקקו לגנרטור, לאירוע חד פעמי, או בצורה שוטפת, תדעו מתי להיעזר בגנרטור שקט ותדעו להתאים את הגנרטור במיוחד לצרכים שלכם.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בוואטסאפ כאן

השכרת גנרטורים למגזר הפרטי

אז איך ומאיפה משיגים גנרטור? היום התשובה מאוד פשוטה. קודם כל, אם אתם זקוקים לגנרטור קטן לבית, או במקרה של שימוש תדיר בגנרטור, מומלץ לרכוש אחד כזה. אם אתם מעוניינים בהשכרה, קיימות שפע של חברות שמציעות השכרת גנרטורים למגזר הפרטי. כל מה שתצטרכו הוא להבין את הצרכים שלכם ולפיהם לשכור הגנרטור המתאים.

השכרת גנרטורים למגזר העסקי

מצאתם בקלות השכרת גנרטורים למגזר העסקי, כל שנותר לכם הוא לבדוק איזה גנרטור ישרת אתכם בצורה הטובה ביותר. הנתון החשוב ביותר עבור בחירת הגנרטור המתאים עבור האירוע שלכם, הוא הספק המוצא של הגנרטור. הספק המוצא, במילים פשוטות, הוא כמות החשמל שאתם צריכים עבור חיבור כל המכשירים החשמליים שיבואו לידי שימוש באירוע.

מאמרים נוספים

דברו איתי עכשיו
1
💬 צריכים ייעוץ / הצעת מחיר?
נעים מאוד קוראים לי תומר.
ברוכים הבאים לפאזה - השכרת גנרטורים, איך אני יכול לעזור לכם?

הנכם נמצאים בעמוד גנרטור מושתק
דילוג לתוכן