גנרטור עם הפעלה אוטומטית

גנרטור עם הפעלה אוטומטית – מדוע כדאי להשתמש בו?

גנרטור עם הפעלה אוטומטית הוא גנרטור שנכנס למצב פעולה בשעת חירום, כלומר בעת הפסקת חשמל. גנרטור מסוג זה נחשב ל"חכם" יותר מגנרטור שמופעל על-ידי מגע אדם. מאמר זה יפרט על היתרונות של גנרטור מסוג זה ועל ההבדלים בינו לבין גנרטור ללא הפעלה אוטומטית.

13/08/2022

תוכן עניינים

גנרטור עם הפעלה אוטומטית- מאפיינים ויתרונות לעומת גנרטורים אחרים

גנרטור עם הפעלה אוטומטית – השימוש בגנרטורים היום הוא רחב היקף ומשמש אותנו במצבים שבהם יש צורך בחשמל זמין ונקודת החשמל רחוקה מידי או לא קיימת. הגנרטורים הקיימים מתחלקים למספר קבוצות מרכזיות, וכמובן שבכל קבוצה ישנם סוגים שונים של גנרטורים, בגודל שונה והספק שונה. הקבוצות העיקריות של הגנרטורים הן:

תעשייתי – משמשים בעיקר בתעשיות, אתרי בניה ומבנים ציבוריים. הם חייבים להיות חזקים ועוצמתיים ומשמשים גם בעת חירום.

חירום – מותקנים במבנים רבי קומות, בתי חולים, בסיסים צבאיים וכל מבנה אחר על-פי חוק תכנון הבניה.

תאורה – משמשים למתן תאורה בפעילויות שטח שנדרשים לתאורה כמו מופעים, זרקורים וכדומה.

שימוש פרטי – משמשים לטיולים, מסיבות שטח או גיבוי בבית

הובלה בקירור – נמצאים ברכבים שמובילים סחורה שצריכה להיות בקירור.

נשאלת השאלה, מתי יש צורך בשימוש בגנרטורים עם הפעלה אוטומטית ומהם יתרונותיו? ובכן, החשיבות הגבוהה ביותר לשימוש בסוג זה של גנרטור הוא בחירום וכולל גם את השימושים התעשייתיים. שימוש בחירום כמו למשל בבתי חולים, שם יש מכשור רגיש שחייב להיות מחובר לחשמל כל הזמן כגון מכונות החייאה או מכונות מצילות חיים אחרות, בסיסים צבאיים המחוברים למחשבים או מכשור אחר שחייב לפעול 24 שעות ללא קשר להפסקות חשמל או למשל מעליות בבניין ציבורי או בבניין מגורים כדי למנוע מאנשים להינעל במעלית. היתרון הגדול של גנרטור עם הפעלה אוטומטית הוא היכולת להיכנס לפעולה ללא מגע אדם, וזאת הודות לרגישות הרבה שלו להפסקת חשמל. כאשר נעשה שימוש בגנרטור עם הפעלה אוטומטית, הפסקת החשמל כמעט ואינה מורגשת והגנרטור נכנס לפעולה באופן מידי. לכן, מקומות שבהם יש חשיבות להמשך הפעלה סדירה של מערכת החשמל, ללא הפסקות ארוכות וללא תלות באדם זה או אחר שיפעיל את הגנרטור, צריכים להצטייד בסוג זה של גנרטור.

גנרטור עם הפעלה אוטומטית
גנרטור עם הפעלה אוטומטית

 

תחזוקת גנרטור עם הפעלה אוטומטית

תחזוקת הגנרטור היא חשובה במיוחד, בעיקר בשל תפקידו החשוב- לפעול בעת חירום. לכן, יש להיצמד להוראות היצרן או למתקין שחייב להיות איש מקצוע שמבין בתחום, ולבצע בדיקות תקופתיות ושנתיות, כולל החלפת פילטרים, שמנים, בדיקת כמות הסולר או נוזל הגנרטורים וכן בדיקה סביבתית לנטרול מפגעים שעשויים לשבש ולהפריע לפעולתו ואף להוות סכנה של ממש. בדיקה נוספת וחשובה שיש לבצע בסוג זה של גנרטורים, היא הפעלה לאחר הפסקת חשמל יזומה, וזאת כדי לוודא שהמערכת להפעלה אוטומטית תקינה ומבצעת את תפקידה.

לסיכום

ההבדל המרכזי בין גנרטור עם הפעלה אוטומטית לגנרטור אחר, הוא המערכת הרגישה שמזהה הפסקת חשמל ומכניסה את הגנרטור לפעולה מיידית, כך שהפסקת החשמל כמעט ואינה מורגשת.

לפני שמתקינים גנרטור, כדאי לבדוק ולבחון, את סוג הגנרטור שנדרש למקום, את גודלו ואת ההספק שלו והאם יש צורך בגנרטור עם הפעלה אוטומטית וכמובן מומלץ מאוד להתייעץ עם אנשי המקצוע בעניין.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בוואטסאפ כאן

השכרת גנרטורים למגזר הפרטי

אז איך ומאיפה משיגים גנרטור? היום התשובה מאוד פשוטה. קודם כל, אם אתם זקוקים לגנרטור קטן לבית, או במקרה של שימוש תדיר בגנרטור, מומלץ לרכוש אחד כזה. אם אתם מעוניינים בהשכרה, קיימות שפע של חברות שמציעות השכרת גנרטורים למגזר הפרטי. כל מה שתצטרכו הוא להבין את הצרכים שלכם ולפיהם לשכור הגנרטור המתאים.

השכרת גנרטורים למגזר העסקי

מצאתם בקלות השכרת גנרטורים למגזר העסקי, כל שנותר לכם הוא לבדוק איזה גנרטור ישרת אתכם בצורה הטובה ביותר. הנתון החשוב ביותר עבור בחירת הגנרטור המתאים עבור האירוע שלכם, הוא הספק המוצא של הגנרטור. הספק המוצא, במילים פשוטות, הוא כמות החשמל שאתם צריכים עבור חיבור כל המכשירים החשמליים שיבואו לידי שימוש באירוע.

מאמרים נוספים

דברו איתי עכשיו
1
💬 צריכים ייעוץ / הצעת מחיר?
נעים מאוד קוראים לי תומר.
ברוכים הבאים לפאזה - השכרת גנרטורים, איך אני יכול לעזור לכם?

הנכם נמצאים בעמוד גנרטור עם הפעלה אוטומטית – מדוע כדאי להשתמש בו?
דילוג לתוכן