גנרטור עם עגלה נגררת

אי פעם עשיתם מסיבה בים או באמצע היער ורציתם חשמל בשביל האור, הרמקולים או כל דבר אחר? אם צלחתם את המשימה כנראה שהשתמשתם בגנרטור, או בשמו העברי – מחולל. עכשיו המכשיר הכבד והלא נוח לסביבה, מגיע גם עם עגלה נגררת שמקלה על החיים שלכם.

21/07/2022

תוכן עניינים

איך עובד גנרטור?

גנרטור עם עגלה נגררת – עיקרון הגנרטור הוא שהוא משתמש באנרגיה על מנת לסובב מנוע ולייצר חשמל. כלומר, בהיעדר מקור חשמל זמין, הגנרטור מסוגל להמיר אנרגיה מכנית לאנרגיה חשמלית ובכך לייצר חשמל. מקורות האנרגיה של הגנרטור הם בנזין או דיזל, המאפשרים סיבוב של המנוע. לכן, יש להקפיד למלא את הגנרטור בחומרים הללו כדי שיוכל לעבוד, ממש כפי שצריך למלא רכב בדלק על מנת שיוכל לנסוע.

יש גם גנרטורים שמציירים חשמל על ידי שימוש בכוחות אנרגיה טבעיים. לעיתים זה יהיה מכוח הרוח, כמו בתחנות רוח, ולעיתים מהלחץ שמציירים מים, כמו הטורבינות שמייצרות חשמל בסכרים ובמפלים רבים. הכוחות הללו מסובבים מגנט במהירות גדולה וכך נוצר החשמל.

מה גורם לגנרטור לייצר חשמל?

בשנת 1831 מדען בשם מייקל פאראדיי ביקש לחקור האם ניתן להפיק בעזרת מגנט זרם חשמלי כמו שניתן להפיק מגנט מזרם חשמלי  (דבר שכבר היה ידוע בזמנו). וכך גילה המדען כי הזזה של מגנט ליד מוליך חשמלי כלשהו, כמו כבל חשמלי מלופף, מייצרת מתח חשמלי. ובעקבות זאת הבין שהשיטה הנ"ל מייצרת שדה מגנטי.

ובעצם הגנרטור משתמש בעיקרון זה על מנת לסובב את 2 הקטבים הנגדיים של המגנט בתוך מוליך חשמלי וליצור מתח חשמלי.

שימושי הגנרטור

כאמור הגנרטור משמש כתחליף חשמל. במקום בו אין מקור חשמל, ניתן להביא את הגנרטור הנייד ולייצר חשמל עבור מערכות בישול, הגברה, תאורה, מערכות קירור, וכו'. אך הוא לא משמש רק לצורכי הנאה ובידור. במקומות כמו מתקנים ביטחוניים ובתי חולים, בהם חשוב לשמור על אספקת חשמל קבועה, מצטיידים בגנרטורים כתכנית גיבוי, במקרים של תקלות והפסקות חשמל.

הגנרטור גם משמש לעבודה במקומות בהם אין אספקת חשמל, או בטיולי שטח שבהם זקוקים לחשמל על מנת לשהות ולישון במקום. בקיצור – אם אין חשמל ואתם זקוקים לחשמל – גנרטור הוא הפתרון בשבילכם.

למה צריך עגלה ניידת?

היתרון של הגנרטור הוא שהוא נייד. אבל זה לאו דווקא אומר שהוא קל ונוח לסחיבה. הגנרטורים הגדולים יותר יהיו קשים להרמה מהאוטו לשטח ובחזרה כל פעם שתיסעו או כל לילה שתחנו במקום אחר. השימוש בעגלה ימנע מכם את כל המעברים המיותרים הללו שכן הגנרטור יכול להפיק חשמל גם כשהוא על העגלה. והוא יכול להגיע עד למקום הלינה, ממש לצד האוטו שלכם. העגלה תשמור על הגנרטור ותמנע ממנו מלקבל מכות מיותרות בתוך הרכב.

מה שכן, חשוב לזכור שנהיגה עם עגלה נגררת היא לא נהיגה רגילה. הרכב שלכם מתארך והופך כמו ל-2 רכבים מחוברים. כל פנייה צריכה להיות רחבה יותר ואיטית יותר. ונהיגה ברוורס היא למומחים בלבד. אם חשבתם שהעגלה הנגררת תלך אתכם ימינה כשאתם מסובבים את ההגה ימינה – תחשבו שוב. עדיף להסתבך כמה שפחות עם נסיעות לאחור ועם חניות צפופות.

 

גנרטור עם עגלה נגררת
גנרטור עם עגלה נגררת

 

לסיכום –

הגנרטור מציל חיים, תרתי משמע, כשהוא נמצא בבתי חולים, אך הוא גם נועד לשימוש של אנשים פרטיים לצד חברות גדולות, לשם פנאי ושעשוע. תוכלו להשכיר גנרטור לתקופת זמן קצרה או תוכלו גם לקנות אחד שיהיה לשירותכם בכל עת. בכל אחד מהמצבים מומלץ לקחת גם עגלה שתעזור להביא את הגנרטור למקום הרצוי, תוך כדי שמירה עליו.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בוואטסאפ כאן

השכרת גנרטורים למגזר הפרטי

אז איך ומאיפה משיגים גנרטור? היום התשובה מאוד פשוטה. קודם כל, אם אתם זקוקים לגנרטור קטן לבית, או במקרה של שימוש תדיר בגנרטור, מומלץ לרכוש אחד כזה. אם אתם מעוניינים בהשכרה, קיימות שפע של חברות שמציעות השכרת גנרטורים למגזר הפרטי. כל מה שתצטרכו הוא להבין את הצרכים שלכם ולפיהם לשכור הגנרטור המתאים.

השכרת גנרטורים למגזר העסקי

מצאתם בקלות השכרת גנרטורים למגזר העסקי, כל שנותר לכם הוא לבדוק איזה גנרטור ישרת אתכם בצורה הטובה ביותר. הנתון החשוב ביותר עבור בחירת הגנרטור המתאים עבור האירוע שלכם, הוא הספק המוצא של הגנרטור. הספק המוצא, במילים פשוטות, הוא כמות החשמל שאתם צריכים עבור חיבור כל המכשירים החשמליים שיבואו לידי שימוש באירוע.

מאמרים נוספים

דברו איתי עכשיו
1
💬 צריכים ייעוץ / הצעת מחיר?
נעים מאוד קוראים לי תומר.
ברוכים הבאים לפאזה - השכרת גנרטורים, איך אני יכול לעזור לכם?

הנכם נמצאים בעמוד גנרטור עם עגלה נגררת
דילוג לתוכן