השכרת גנרטורים למגזר הפרטי

גנרטור

כיום, בעשור השלישי של המאה ה- 21 כולנו רגילים לאספקת חשמל זמינה ורצופה ללא שום תקלות או בעיות. אנחנו מגיעים הביתה, מדליקים את הטלוויזיה, מרתיחים מים לקפה, ושמים את המכשיר הסלולארי שלנו בהטענה בלי להרגיש בכלל כמה פעילות חשמלית אנו מייצרים. אם יש הפסקת חשמל והסוללה של הפלאפון חלשה אנו לא מסוגלים להתמודד. ישנם רבים שאוהבים מאוד לטייל, אך מצד שני לא רוצים להתפשר ולהיות מנותקים ממקור חשמל זמין שמהווה מבחינתם מעין חיבור רצוף לציביליזציה האנושית. ישנם גם כאלה שזקוקים לזרם חשמלי קבוע ויציב לצורכי עבודה, אך הם עובדים במקום בו אין עדיין תשתיות חשמל ראויות שיכולות לספק את הצרכים שלהם. הפתרון המושלם לשני סוגי האנשים, ובעצם לכל מי שזקוק לחשמל אך לא נמצא ליד חיבור חשמל זמין הוא כמובן הגנרטור.

21/07/2022

תוכן עניינים

אז מה זה גנרטור?

גנרטור, או בעברית מחולל חשמל, הוא מכשיר או מכונה שמייצרת חשמל באופן עצמאי, ללא תלות בתחנת חשמל או במקור אנרגיה גדול. הגנרטור מסוגל לייצר ולספק חשמל בכל מקום בשטח. הגנרטור עובד על דלק, ברוב המקרים מדובר על דיזל. ישנם גנרטורים בשלל גדלים המשמשים למטרות שונות. הגנרטורים הקטנים ביותר יכולים לשמש קבוצה קטנה של בני משפחה או חברים שיוצאים לטייל בשטח ומעוניינים במקור חשמל זמין. הגנרטורים הגדולים ביותר משמשים כמערכות גיבוי לחשמל במקומות בהם אסור שהפסקת חשמל תפגע ברצף אספקת הזרם החשמלי, כמו למשל בבתי חולים.

 

גנרטור
גנרטור

 

אז איך גנרטור עובד?

האופן שבו גנרטור מייצר חשמל הוא בעצם הפיכה של אנרגיה מכאנית לאנרגיה חשמלית בעזרת שימוש בדלק המסובב מנוע. ב- 1831 גילה מדען בריטי בשם מייקל פאראדיי שכאשר מזיזים מגנט סמוך למוליך חשמלי (למשל – כבל חשמלי מלופף) נוצר מתח חשמלי, מה שגורם להיווצרותו של שדה מגנטי. התגלית הזו של פאראדיי היא זו שבעזרתה מייצרים חשמל בכל רחבי העולם. מה שקורה בגנרטור הוא סיבוב של מגנט בתוך מוליך חשמלי שמקיף אותו. כאשר המגנט בו יש שני קטבים מסתובב בתוך הסליל החשמלי נוצר מתח חשמלי בין שני קצוות הסליל. מה שמסובב את המגנט הוא בעצם המנוע של הגנרטור המופעל בעזרת דלק.

 

מתי משתמשים בגנרטור?

השימוש העיקרי בגנרטור נעשה במקומות בהם אין חיבור קבוע ויציב לרשת החשמל, במקרים בהם ישנו צורך באספקת חשמל קבועה, יציבה, ואמינה. שימוש נרחב בגנרטורים נעשה במקומות ובמתקנים בהם אסור שאספקת החשמל הסדירה תיפגע ותביא להפסקת העבודה, למשל: חדרי ניתוח בבתי חולים, מתקנים ביטחוניים רגישים, מערכות מחשוב גדולות, ועוד.

שימוש נרחב בגנרטורים נעשה גם באירועים גדולים שאותם עורכים בטבע או בשטחים פתוחים. באירועים כאלה, כמו חתונות, הופעות, או מסיבות גדולות יש צורך חיוני באספקת חשמל עוצמתית עבור מזנונים, קירור וחימום של אוכל, תאורה, מערכות הגברה, אוורור ועוד. הפתרון המושלם לאספקת כמות חשמל כזו בשטח היא כמובן בעזרת גנרטורים.

גם בטיולי שטח בהם יש רצון להתנתק מהציביליזציה ולהגיע בעומק השטח, אך עם זאת לא לוותר על התנאים הטובים והסיוע הרב שיש בחשמל מביאים גנרטורים. כך ניתן להרוויח מצד אחד תאורה, הכנת אוכל, הטענת מכשירים סלולאריים, ומצד שני להיות עצמאיים בשטח באופן מקסימלי.

 

לסיכום

אין ספק שהגנרטור הוא המצאה נהדרת המסייעת רבות בשלל תחומים. כיום אנו לא יכולים להסתדר בלי חשמל אפילו לא לרגע אחד, וחייבים את החיבור הקבוע והרצוף. גנרטור מאפשר לנו את השקט הנפשי ומבטיח שגם בטיול בלב השטח או במסיבה שנערכת בשטח פתוח אנו יכולים להבטיח לנו ולחברים זרם חשמלי קבוע, רציף ואמין.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בוואטסאפ כאן

השכרת גנרטורים למגזר הפרטי

אז איך ומאיפה משיגים גנרטור? היום התשובה מאוד פשוטה. קודם כל, אם אתם זקוקים לגנרטור קטן לבית, או במקרה של שימוש תדיר בגנרטור, מומלץ לרכוש אחד כזה. אם אתם מעוניינים בהשכרה, קיימות שפע של חברות שמציעות השכרת גנרטורים למגזר הפרטי. כל מה שתצטרכו הוא להבין את הצרכים שלכם ולפיהם לשכור הגנרטור המתאים.

השכרת גנרטורים למגזר העסקי

מצאתם בקלות השכרת גנרטורים למגזר העסקי, כל שנותר לכם הוא לבדוק איזה גנרטור ישרת אתכם בצורה הטובה ביותר. הנתון החשוב ביותר עבור בחירת הגנרטור המתאים עבור האירוע שלכם, הוא הספק המוצא של הגנרטור. הספק המוצא, במילים פשוטות, הוא כמות החשמל שאתם צריכים עבור חיבור כל המכשירים החשמליים שיבואו לידי שימוש באירוע.

מאמרים נוספים

דברו איתי עכשיו
1
💬 צריכים ייעוץ / הצעת מחיר?
נעים מאוד קוראים לי תומר.
ברוכים הבאים לפאזה - השכרת גנרטורים, איך אני יכול לעזור לכם?

הנכם נמצאים בעמוד גנרטור
דילוג לתוכן