ביצעם השכרת גנרטורים? חשוב שתכירו מה תפקידם

השכרת גנרטורים מחברות רבות מצריכה את הצוות המקצועי בכל חברה להכיר מקרוב את התפקיד אותו הם ממלאים. הידע הבסיסי עבור אלו העוסקים בהשכרת גנרטורים ותחזוקתם הכרחית על מנת לשמור על יכולתם של הגנרטורים לתפקד לאורך זמן. הגנרטור, המוכר בעברית בשם מְחוֹלֵל, מהווה כלי נחוץ והכרחי אצל לא מעט אנשים. בין אם מדובר על אנשים פרטיים ואף בארגונים שונים. אלו העוסקים בתחום השכרת גנרטורים למדו להכיר כיצד כלי זה, שהפך להכרחי בלא מעט מצבים, החל להתפתח עוד במאה ה-19.

10/08/2022

תוכן עניינים

מהו בדיוק הגנרטור? שאלה שכל מי שעוסק בהשכרת גנרטורים אמור לדעת ולענות

השכרת גנרטורים – הגנרטור מהווה מכונה ובה מנוע חשמלי שממיר אנרגיה מכנית לאנרגיה חשמלית. בשוק הגנרטורים קיימים גנרטורים המתבססים על מקורות אנרגיה שונים. חלק ניכר מהגנרטורים בשוק פועלים באמצעות דיזל או בנזין, כשאלו הקטנים יותר יפעלו ברוב המקרים על בסיס בנזין, והגנרטורים בעלי הספק גבוה יתבססו על דיזל.

שימוש תדיר של גנרטורים נראה באירועים המתקיימים בשטחים פתוחים, בעבור הפעלה של מערכות תאורה והגברה, בהפעלה ממושכת ותקינה של מערכות חימום וקירור ולהוות גיבוי במסגרות שונות, דוגמת בתי חולים ומרכזים רפואיים.

שימוש נוסף שנעשה במסגרת השכרת גנרטורים בשנים האחרונות מוכר תחת הביצוע של "השלה יזומה". תהליך של השלה יזומה נעשה על ידי לקוחות של חברות המספקות חשמל, במקרים בהם קיימת הסתברות גבוהה למחסור בחשמל. אז, אותם לקוחות ששכרו או רכשו גנרטורים מנתקים את החיבור למערכת החשמל בביתם ומחברים אותה לגנרטורים שברשותם. ביצוע השלה יזומה מתומרצת כספית על ידי חברות החשמל השונות בחלק מהמדינות.

במדינות נחשלות ואזורים בהם התשתיות רעועות ניתן לראות שימוש רחב בגנרטורים, כשאלו מהווים את מקור האנרגיה המרכזי עבור קהילות של מאות ואלפי אנשים.

השכרת גנרטורים
השכרת גנרטורים

 

כיצד הגנרטור מייצר חשמל?

הגנרטור, כאמור, הינו מכשיר המשתמש באנרגיה שנוצרת בו על מנת לאפשר סיבוב של מנוע בכדי לייצר חשמל. לצד זאת, קיימים בשוק הגנרטורים גם כאלו הפועלים מכוח הרוח ואף גנרטורים המופעלים באמצעות לחץ מים, דוגמת השימוש בטורבינות המאפשרות ייצור של חשמל במפלים וסכרים.

המקור להמצאת מכשיר הגנרטור מחזיר אותנו לשנת 1831. אז גילה המדען האנגלי מייקל פאראדיי (Michael Faraday) כי בהזזה של מגנט בסמוך למוליך חשמלי, דוגמת כבל חשמלי מלופף, תייצר לנו מתח חשמלי ובעצם מובילה לשיטה המייצרת שדה מגנטי.

אותה תגלית של פאראדיי משמשת אותנו עד עצם היום הזה לייצור של רוב החשמל ברחבי העולם, זאת תוך שימוש במנועים חשמליים וגנרטורים. בגנרטורים נוצרים אותם שדות מגנטים, המהווים את הבסיס לייצור של חשמל.

הגנרטור עצמו משמש בעצם ככלי המאפשר סיבוב של מגנט כשמסבבו מוליך חשמלי. המגנט, לו שני קטבים (האחד "פלוס" והשני "מינוס"), מסתובב בתוך סליל חשמלי, כשאותו סליל משמש כמוליך חשמלי מלופף. אותו סיבוב מאפשר מתח חשמלי בין שני קצוות הסליל.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בוואטסאפ כאן

השכרת גנרטורים למגזר הפרטי

אז איך ומאיפה משיגים גנרטור? היום התשובה מאוד פשוטה. קודם כל, אם אתם זקוקים לגנרטור קטן לבית, או במקרה של שימוש תדיר בגנרטור, מומלץ לרכוש אחד כזה. אם אתם מעוניינים בהשכרה, קיימות שפע של חברות שמציעות השכרת גנרטורים למגזר הפרטי. כל מה שתצטרכו הוא להבין את הצרכים שלכם ולפיהם לשכור הגנרטור המתאים.

השכרת גנרטורים למגזר העסקי

מצאתם בקלות השכרת גנרטורים למגזר העסקי, כל שנותר לכם הוא לבדוק איזה גנרטור ישרת אתכם בצורה הטובה ביותר. הנתון החשוב ביותר עבור בחירת הגנרטור המתאים עבור האירוע שלכם, הוא הספק המוצא של הגנרטור. הספק המוצא, במילים פשוטות, הוא כמות החשמל שאתם צריכים עבור חיבור כל המכשירים החשמליים שיבואו לידי שימוש באירוע.

מאמרים נוספים

דברו איתי עכשיו
1
💬 צריכים ייעוץ / הצעת מחיר?
נעים מאוד קוראים לי תומר.
ברוכים הבאים לפאזה - השכרת גנרטורים, איך אני יכול לעזור לכם?

הנכם נמצאים בעמוד ביצעם השכרת גנרטורים? חשוב שתכירו מה תפקידם
דילוג לתוכן