השכרת גנרטורים – טיפולים משמעותיים בגנרטור

בדומה לרכבים, גם תחזוקת של גנרטורים מצריכה טיפולים תקופתיים, כשאלו מוגדרים על פי שעות העבודה המצטברות שלהם או טיפולים שנעשים לאחר תקופה מסוימת. טיפול מקיף, מקצועי ובזמן של הגנרטורים יאפשר למשכירים וללקוחותיהם ליהנות מתפוקה מרבית שלהם לאורך זמן. כל חברה העוסקת בהשכרת גנרטורים דרך קבע מבינה שחלק חשוב ומשמעותי ביכולתה להעניק שירות מקצועי תלוי תלות משמעותית בתחזוקת הגנרטורים היומיות, כשזו גם כוללת בתוכה יישום מלא של אותם טיפולים תקופתיים.

11/08/2022

תוכן עניינים

קיומה של מחלקת טיפול ותפעול כחלק ממערך של השכרת גנרטורים

השכרת גנרטורים – חלק ניכר ומשמעותי מהחברות המעניקות שירותי השכרה של גנרטורים הבינו כי עליהם לתחזק דרך קבע מחלקות ייעודיות שיהיו אחריות על טיפול שוטף ותחזוקה של הגנרטורים, זאת לצד יכולתם לתת מענה מידי לבעיות המתפתחות תוך כדי עבודה.

חברות העוסקות בהשכרת גנרטורים שלא השכילו להבין עד כמה חשוב להקים ולפתח במסגרתן מחלקה ייעודית שכזו, יחוו לאורך זמן קשיים ביכולת לספק שירות מלא ומקצועי לכלל לקוחותיהם וזאת בשל הסיבה כי כל טיפול תקופתי או טיפול בבעיות שצצו יצריך מהם להשקיע זמן ואנרגיה רבים יותר, כשהשימוש שלהם בחברה חיצונית, המעניקה שירותי טיפול ותחזוקה, יהיה ארוך ומסורבל.

עבור כל מי שמחפש לשכור גנרטורים, לבטח אם מדובר על השכרה לפרקי זמן ארוכים, חשוב לבדוק האם אותה חברה מחזיקה בתחומה מערך תפעול רחב ומקצועי וכזה שמכיר מקרוב את המצב של כל גנרטור, בין אם מדובר על טיפולים תקופתיים ובין אם היכולת להצמיד לכל לקוח את הגנרטור שמתאים למידותיו ולצרכיו.

השכרת גנרטורים
השכרת גנרטורים

 

מתי צריכים לבצע טיפולים תקופתיים בגנרטור?

לצד הצורך במעקב יומיומי של הגנרטורים, הן ברמה הפיזית והן ברמה הטכנית, רוב החברות העוסקות בהשכרת גנרטורים ובטיפולם, מעניקות טיפול יסודי ומקיף פעם בשנה או לאחר שהגנרטור צבר כ-250 שעות עבודה (המוקדם מבניהם). מדובר על טיפול שהיקפו בעצם מזכיר את הטיפול השנתי שאנו מבצעים לרכב הפרטי שלנו.

לצד הטיפול השנתי ניתן לציין עוד שני מוקדים עיקריים לטיפול מתמשך וקבוע בגנרטורים – טיפול חודשי וטיפול רבעוני (טיפול בכל 3 חודשים).

הטיפול החודשי כולל בתוכו בדיקת שמן המנוע, בדיקת מים ברדיאטור ובדיקה מקיפה של הגנרטור על מנת לבחון אם קיימות נזילות כלשהן. לצד בדיקות אלו, כוללת אותה בדיקה חודשית מספר בדיקות נוספות, שבחלק מהמקרים בדיקות אלו נערכות רק בבדיקה רבעונית.

אותן בדיקות נוספות כוללות בדיקה ווידוא כי סביבת הגנרטורים נקייה מחפצים מיותרים במקום ועד ניירות וסמרטוטים, כשאלו עלולים להיצמד לגנרטורים ולהוביל לחסימה ביציאה וכניסה של אוויר ובמקרים אחרים גם לדלקות.

בדיקה נוספת כוללת את המצבר. בין אם מדובר על מילוי מים מזוקקים במידה ואלו חסרים, ניקוי קורוזיה שהצטברה וגירוז המצבר. לאחר בדיקה זו חשוב לעבור על כלל הרצועות בגנרטור, לוודא שהגנרטור מתודלק במלואו בבנזין או סולר ולבסוף – בדיקה האם הגנרטור מבצע דימום מנוע עצמי לאחר הפעלה ידנית למשך רבע שעה והעברת הגנרטור אחרי פרק זמן זה למצב אוטומטי.

הבדיקה השנתית, או לחלופין זו שמתבצעת לאחר 250 שעות עבודה, מהווה בדיקה מקיפה עוד יותר. הבדיקה כוללת את כל מה שהזכרנו קודם, זאת לצד בדיקת יכולת טעינת המצברים, ביקורת מקיפה על כלל מכשירי המדידה בגנרטור, בדיקת מתח יציאה, זרם אספקה ובדיקת ממסרי החלפת אספקת מתח. בתום הבדיקה השנתית ובמידה שהכל תקין יינתן אישור על תקינות הגנרטור עד השנה הבאה או עד להגעת 250 שעות עבודה.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בוואטסאפ כאן

השכרת גנרטורים למגזר הפרטי

אז איך ומאיפה משיגים גנרטור? היום התשובה מאוד פשוטה. קודם כל, אם אתם זקוקים לגנרטור קטן לבית, או במקרה של שימוש תדיר בגנרטור, מומלץ לרכוש אחד כזה. אם אתם מעוניינים בהשכרה, קיימות שפע של חברות שמציעות השכרת גנרטורים למגזר הפרטי. כל מה שתצטרכו הוא להבין את הצרכים שלכם ולפיהם לשכור הגנרטור המתאים.

השכרת גנרטורים למגזר העסקי

מצאתם בקלות השכרת גנרטורים למגזר העסקי, כל שנותר לכם הוא לבדוק איזה גנרטור ישרת אתכם בצורה הטובה ביותר. הנתון החשוב ביותר עבור בחירת הגנרטור המתאים עבור האירוע שלכם, הוא הספק המוצא של הגנרטור. הספק המוצא, במילים פשוטות, הוא כמות החשמל שאתם צריכים עבור חיבור כל המכשירים החשמליים שיבואו לידי שימוש באירוע.

מאמרים נוספים

דברו איתי עכשיו
1
💬 צריכים ייעוץ / הצעת מחיר?
נעים מאוד קוראים לי תומר.
ברוכים הבאים לפאזה - השכרת גנרטורים, איך אני יכול לעזור לכם?

הנכם נמצאים בעמוד השכרת גנרטורים – טיפולים משמעותיים בגנרטור
דילוג לתוכן