טיפול תקופתי לגנרטור

טיפול תקופתי לגנרטור – המדריך המלא

טיפול תקופתי לגנרטור הוא אחד התנאים החשובים והקריטיים ביותר לעבודה סדירה ותקינה של גנרטור לאורך שנים. כיום קיימים מגוון שימושים לגנרטור, החל משימוש אישי לצורך אירוע או חיבור לחשמל בטיול ועד לשימוש תעשייתי. גם אם מדובר בגנרטור שעובד באופן רציף ואם מדובר בגנרטור שעובד בחירום, הטיפול התקופתי ישמור על הגנרטור תקין וימנע תקלות והוצאות מיותרות על תיקונים יקרים בהמשך. ריכזנו עבורכם את המידע החשוב ביותר לשמירה על הגנרטור שלכם.

10/08/2022

תוכן עניינים

מתי עושים אותו?

טיפול תקופתי לגנרטור בראש ובראשונה, יש להבחין בין גנרטור שעובד באופן רציף, ואז יש לטפל בו ביתר תכיפות, מספר טיפולים בשנה, לבין גנרטור שעובד בחירום, שבו ניתן לטפל אחת לשנה.

גנרטור שעובד בחירום בלבד, כמו למשל בבניין מגורים משותף, התומך במערכת המעליות, מערכת לגילוי וכיבוי אש, תאורת חירום, משאבות מים, ספרינקלרים ועוד, הוא גנרטור שיש לבצע לו טיפול תקופתי אחת לשנה. טיפול זה כולל החלפת שמנים, פילטרים, בדיקת הסולר בגנרטור וטיפול טכני בהתאם להוראות היצרן, ותתבצע על-ידי איש מקצוע בלבד. כמו כן, אחת לתקופה, בהתאם להמלצת היצרן או אנשי המקצוע, יש לבצע הפעלה יזומה לגנרטור וגם הפעלה יזומה בעקבות הפסקת חשמל כדי לוודא שהמערכת נכנסת לפעולה ופועלת לפי הוראות היצרן.

גנרטור שפועל באופן רציף, להבדיל מגנרטור שעובד בחירום בלבד, מצריך מספר טיפולים בשנה: טיפול תקופתי, אחת לחודש או לפי הוראות היצרן, יש לבדוק מספר פרמטרים מרכזיים בגנרטור והם: בדיקת שמן, מים ונזילות, בדיקת מים במצבר, בדיקת כמות הסולר בגנרטור ומילוי סולר או נוזל גנרטור איכותי במידת הצורך ומתיחת רצועות במידה והן רופפות. כמו כן, חשוב לוודא כי אין עצמים זרים בסביבת הגנרטור שמפריעים לפעולתו וליזום ניתוק של מקור המתח והפעלה מחדש כדי לוודא את תקינות המערכת.

טיפול תקופתי לגנרטור
טיפול תקופתי לגנרטור

 

בטיפול שנתי יש להחליף את הפילטרים: פילטר שמן, פילטר אוויר ופילטר סולר, יש לבצע בדיקת שמן ומים בדומה לטיפול התקופתי, בדיקת מים במצבר ומילוי במידת הצורך, בדיקת טעינה למצברים, בדיקת רצועות, בדיקה מקיפה ויסודית לכל מכשירי המדידה ( מד סולר, מד מים ומד חום מנוע), בדיקת הסביבה הקרובה לגנרטורים ובדיקות מתח וממסרים. בדיקת המתח נועדה לבדוק את זרם האספקה. בסיום הבדיקות ולאחר שהכל נמצא תקין, מוציאים אישור רשמי המעיד על תקינות הגנרטור והוא בתוקף למשך שנה, עד הבדיקה השנתית הבאה.

חשיבות הטיפול התקופתי לגנרטור

הטיפול התקופתי לגנרטור הוא בעל חשיבות רבה מאוד ולכן יש להקפיד לבצעו בזמן, בסיוע איש מקצוע ולפי הוראות היצרן. הטיפולים התקופתי מבטיח עבודה רציפה ותקינה של הגנרטור ואף מונע תקלות עתידיות ותיקונים יקרים. יש להקפיד על תדלוק הגנרטור בסולר איכותי או נוזל גנרטורים מתאים שכן תדלוק בנוזל או סולר באיכות ירודה עלול לגרום לתקלות, סתימות ובעיות נוספות בעבודת הגנרטור.

לסיכום

הטיפול התקופתי לגנרטור הוא אחת הפעולות החשובות ביותר שיש לבצע באופן רציף כדי להבטיח עבודה תקינה של הגנרטור. יש  להיצמד להוראות היצרן ולהיעזר באנשי מקצוע מיומנים לביצוע הטיפול. מעבר להיותו חיוני לעבודת הגנרטור, הטיפול התקופתי חשוב מבחינה בטיחותית וגם מסייע לנו לחסוך בהוצאות מיותרות בהמשך.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בוואטסאפ כאן

השכרת גנרטורים למגזר הפרטי

אז איך ומאיפה משיגים גנרטור? היום התשובה מאוד פשוטה. קודם כל, אם אתם זקוקים לגנרטור קטן לבית, או במקרה של שימוש תדיר בגנרטור, מומלץ לרכוש אחד כזה. אם אתם מעוניינים בהשכרה, קיימות שפע של חברות שמציעות השכרת גנרטורים למגזר הפרטי. כל מה שתצטרכו הוא להבין את הצרכים שלכם ולפיהם לשכור הגנרטור המתאים.

השכרת גנרטורים למגזר העסקי

מצאתם בקלות השכרת גנרטורים למגזר העסקי, כל שנותר לכם הוא לבדוק איזה גנרטור ישרת אתכם בצורה הטובה ביותר. הנתון החשוב ביותר עבור בחירת הגנרטור המתאים עבור האירוע שלכם, הוא הספק המוצא של הגנרטור. הספק המוצא, במילים פשוטות, הוא כמות החשמל שאתם צריכים עבור חיבור כל המכשירים החשמליים שיבואו לידי שימוש באירוע.

מאמרים נוספים

דברו איתי עכשיו
1
💬 צריכים ייעוץ / הצעת מחיר?
נעים מאוד קוראים לי תומר.
ברוכים הבאים לפאזה - השכרת גנרטורים, איך אני יכול לעזור לכם?

הנכם נמצאים בעמוד טיפול תקופתי לגנרטור – המדריך המלא
דילוג לתוכן