מייצב מתח בגנרטור

מייצב מתח בגנרטור -למה זה חשוב?

גנרטורים מאפשרים לנו להפעיל ציוד שצורך חשמל בכל מקום ובכל מצב, גם כאשר אספקת החשמל נפסקת כתוצאה מהפסקת חשמל, או במקומות שבהם אין אספקת חשמל סדירה כמו למשל שטח פתוח ומקומות מרוחקים מנקודות חשמל זמינות. במאמר זה נסקור את היתרונות המשמעותיים בשימוש של גנרטור עם מייצב מתח מובנה.

08/08/2022

תוכן עניינים

מתי נשתמש בגנרטור?

בכל מצב שבו נצטרך אספקת חשמל אחידה וסדירה, במקומות שבהם אין חשמל (שטח פתוח למשל, מרוחק מנקודות חשמל), או לחלופין, במקרים שבהם לא רוצים לקחת סיכון שבו תהיה הפסקת חשמל, נשתמש בגנרטור.

לגנרטור שימושים רבים ומגוונים: יש גנרטורים המשמשים לשימוש פרטי, לצורך אספקת חשמל לאירועים שונים שנערכים בשטח פתוח ללא חיבור למקור חשמל, שימוש מסחרי ותעשייתי, כמו למשל מפעלים שנדרשים להיות מחוברים לאספקת החשמל 24 שעות ביממה וכל הפסקת חשמל משבשת את עבודת המפעל ועלולה לגרום להפסדי כספים רבים ולהפסקת ייצור, וכן לשימוש מציל חיים או שימוש במקרי חירום, כמו בתי חולים ומכונות החייאה, חדרי ניתוח ומכשירים שונים המשמשים להצלת חיים בשטח, מקרים שבהם כמובן אספקת החשמל חייבת להיות סדירה.

השימושים של הגנרטור אם כן הם רבים ומגוונים, ולכן חשוב לבחור את הגנרטור המתאים ביותר לשימוש הצפוי בו, וכמובן לדאוג לשימוש בטיחותי ונכון. מייצב המתח, עליו נפרט בהמשך, מסייע לנו לשמור על הגנרטור מפני נזקים, קפיצות מתח ועומס גבוה של חשמל.

 מהו מייצב מתח מובנה ולמה הוא חשוב?

מייצב מתח מובנה בגנרטור הוא אחד החלקים החשובים ביותר בגנרטור. זהו החלק שנועד לשמור על רמת מתח אחיד כל הזמן, ואינו מושפע מ"קפיצות" חשמל בלתי צפויות. מייצב המתח חייב לעמוד בעומסי חשמל משתנים ואף בעומסים גבוהים של חשמל, ולספק הגנה לגנרטור ולמכשירים המחוברים אליו. היתרון הגדול של מייצב מתח מובנה הוא אם כן, שהוא מאפשר אספקת חשמל סדירה ואחידה למכשירים המחוברים אליו ובכך מונע נזק למכשירים החשמליים. עוד יתרון של מייצב המתח הוא למנוע נזק לגנרטור עצמו, כתוצאה משינויים ברמת זרם החשמל שעלולים לפגוע בו. כדי להתאים את הגנרטור הנכון לשימוש, כדאי להתייעץ עם מומחה בתחום שידע לייעץ באופן מדויק לפי סוג השימוש הרצוי.

מייצב מתח בגנרטור
מייצב מתח בגנרטור

לסיכום

היום השימוש בגנרטורים הוא רווח ונפוץ הרבה יותר מאשר בעבר. אם בעבר השימושים בגנרטורים היו בעיקרם מסחריים, לתעשייה ולגופים גדולים, הרי שהיום גם השוק הפרטי צומח בתחום השימוש בגנרטורים לצרכים אישיים ומשפחתיים. האפשרויות היום רבות מבעבר, וכל אדם יכול לשכור גנרטור לשימוש קצר מועד, לאירוע, טיול או מסיבה. כאשר מחליטים על שימוש בגנרטור יש לשים לב למספר פרמטרים חשובים: לאיזה צורך נצטרך גנרטור? מה הספק החשמל שנצטרך? האם לגנרטור יש מייצב מתח מובנה שיגן עליו ועל המכשירים המחוברים אליו מפני שינויי מתח וקפיצות חשמל? כדי לענות על כל השאלות הללו ולבחור בגנרטור שמתאים לצרכים שלכם, כדאי להתייעץ עם מומחים בתחום שיידעו לספק את התשובות המתאימות, וכמובן, לא פחות חשוב, להקפיד על הנחיות הבטיחות והוראות השימוש בגנרטור.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בוואטסאפ כאן

השכרת גנרטורים למגזר הפרטי

אז איך ומאיפה משיגים גנרטור? היום התשובה מאוד פשוטה. קודם כל, אם אתם זקוקים לגנרטור קטן לבית, או במקרה של שימוש תדיר בגנרטור, מומלץ לרכוש אחד כזה. אם אתם מעוניינים בהשכרה, קיימות שפע של חברות שמציעות השכרת גנרטורים למגזר הפרטי. כל מה שתצטרכו הוא להבין את הצרכים שלכם ולפיהם לשכור הגנרטור המתאים.

השכרת גנרטורים למגזר העסקי

מצאתם בקלות השכרת גנרטורים למגזר העסקי, כל שנותר לכם הוא לבדוק איזה גנרטור ישרת אתכם בצורה הטובה ביותר. הנתון החשוב ביותר עבור בחירת הגנרטור המתאים עבור האירוע שלכם, הוא הספק המוצא של הגנרטור. הספק המוצא, במילים פשוטות, הוא כמות החשמל שאתם צריכים עבור חיבור כל המכשירים החשמליים שיבואו לידי שימוש באירוע.

מאמרים נוספים

דברו איתי עכשיו
1
💬 צריכים ייעוץ / הצעת מחיר?
נעים מאוד קוראים לי תומר.
ברוכים הבאים לפאזה - השכרת גנרטורים, איך אני יכול לעזור לכם?

הנכם נמצאים בעמוד מייצב מתח בגנרטור -למה זה חשוב?
דילוג לתוכן