ציוד ותשתית לגנרטור

ציוד ותשתית לגנרטור

ציוד ותשתית לגנרטור – מה נצפה למצוא בגנרטור מלבד מנוע, מחולל ולוח בקרה? מאמר זה יסקור את הציוד והתשתית הנלווית לגנרטור ויפרט עליהם בצורה רחבה ומעמיקה.

18/08/2022

תוכן עניינים

ציוד ותשתית לגנרטור – חלקי הגנרטור ותפקידם

ציוד ותשתית לגנרטור – הגנרטור עובד בצורה אופטימלית בטמפרטורה שנעה בין 80 ל-85 מעלות. כדי לקרר את הגנרטור, מותקנת בו מערכת לקירור, ממש כמו ברכב, המורכבת מנוזל קירור, משאבת מים, רדיאטור ותרמוסטט. מערכת זו מוודאת שהגנרטור לא יתחמם יתר על המידה ומאפשרת לו להמשיך לעבוד בצורה רציפה ותקינה. בתוך המערכת נצפה למצוא רכיב חשוב מאוד והוא חיישן הטמפרטורה המותקן בין התרמוסטט לבין בלוק המנוע, שתפקידו כמובן לאתר ולהתריע כאשר נמדדת טמפרטורה גבוהה מידי במי הקירור. כאשר הטמפרטורה מגיעה ל-90 מעלות, נקבל התראה מהחיישן ונוכל לעקוב ולבחון האם מדובר באירוע חולף או שאולי יש בעיה כלשהי בעבודת הגנרטור. במידה והטמפרטורה תעלה עוד ותגיע ל-98 מעלות ועד 103 מעלות, יש לשקול לדומם את הגנרטור באופן מידי או לחלופין, להוריד עומס כדי שהטמפרטורה תרד ל-80 מעלות, ואז נוכל לכבותו. הסיבה להורדת הטמפרטורה ולאחר מכן כיבוי המערכת היא כדי שלא לגרום נזק לגנרטור. במידה ונאתר תקלה שלא מאפשרת לנו להוריד את הטמפרטורה יש לכבות באופן מידי את הגנרטור.

ציוד ותשתית לגנרטור
ציוד ותשתית לגנרטור

רכיב נוסף שנצפה למצוא בגנרטור, ובעיקר בגנרטור גדול, הוא רגש גובה מים ברדיאטור. רכיב זה ידומם את הגנרטור במידה וגובה המים ברדיאטור ירד מתחת למצוף. החשיבות של רכיב זה היא רבה מאוד מכיוון שיתכן מצב שבו תהיה נזילה ולא יהיו מספיק מים ברדיאטור, ותקלה כזו יכול לזהות רק רגש גובה המים ולא חיישן הטמפרטורה. יש לשים לב ולמלא את הרדיאטור בנוזל קירור ייעודי ולא במי ברז שעשויים לגרום להצטברות של אבנית וחלודה ובסופו של דבר לגרום לנזק ולהרס של המנוע בחלקו הפנימי.

עוד רכיב חשוב שצריך להימצא בגנרטור הוא גוף חימום במנוע הגנרטור או בסמוך אליו, ודרכו עובר נוזל הקירור. הסיבה להימצאות רכיב זה היא שמנועי דיזל יתניעו בדרך כלל בטמפרטורה יחסית גבוהה, ולכן גוף החימום מכוון לעבוד בטמפרטורות של בין 35 ל-40 מעלות.

לוח החשמל בגנרטור

לוח החשמל בגנרטור מורכב מרכיבים שונים כגון בקר, נתיכים, ממסרים ועוד. רכיב ייחודי שאנו מצפים למצוא בגנרטור הוא מטען מצברים, ובעיקר בגנרטור המיועד לגיבוי. בלוח החשמל קיים בקר שצורך זרם באופן מתמיד, גם כאשר הגנרטור לא עובד. לכן, ישנה חשיבות גבוהה מאוד להימצאות מטען מצברים בלוח הבקרה או בסמוך אליו. על המטען להיות אוטומטי, משמע, שכאשר הוא מרגיש שהמטען טעון הוא עובר למצב של טעינת זליגה, טעינה של חצי אמפר. במידה וזרם הטעינה יהיה גבוה מידי לאורך זמן ארוך, יוצר מצב שבו תהיה התייבשות במצבר ותיתכן אף קורוזיה במגעים, מה שעשוי לקצר את אורך חייו ובמקרים קיצוניים אף לגרום לפיצוצו של המצבר בעת התנעת הגנרטור. במילים אחרות, יש חשיבות בטיחותית עליונה להימצאות רכיב זה בגנרטורים, וכדאי לבדוק האם הרכיב אכן קיים בגנרטור שלכם.

לסיכום

סקרנו במאמר זה רכיבים אחדים שחשוב שיימצאו בגנרטור הן מבחינה בטיחותית וכדי למנוע פיצוץ או נזק דומה שיכול להיגרם כתוצאה מתקלה, והן מבחינת שמירה על עבודה רציפה ותקינה לאורך זמן של הגנרטור. חשוב לבדוק לפני השכרה או רכישה של גנרטור שהוא עומד בכל התקנים הבטיחותיים ושאתם מקבלים הסבר מפורט על הרכיבים שמצויים בו ועל תפקידם.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בוואטסאפ כאן

השכרת גנרטורים למגזר הפרטי

אז איך ומאיפה משיגים גנרטור? היום התשובה מאוד פשוטה. קודם כל, אם אתם זקוקים לגנרטור קטן לבית, או במקרה של שימוש תדיר בגנרטור, מומלץ לרכוש אחד כזה. אם אתם מעוניינים בהשכרה, קיימות שפע של חברות שמציעות השכרת גנרטורים למגזר הפרטי. כל מה שתצטרכו הוא להבין את הצרכים שלכם ולפיהם לשכור הגנרטור המתאים.

השכרת גנרטורים למגזר העסקי

מצאתם בקלות השכרת גנרטורים למגזר העסקי, כל שנותר לכם הוא לבדוק איזה גנרטור ישרת אתכם בצורה הטובה ביותר. הנתון החשוב ביותר עבור בחירת הגנרטור המתאים עבור האירוע שלכם, הוא הספק המוצא של הגנרטור. הספק המוצא, במילים פשוטות, הוא כמות החשמל שאתם צריכים עבור חיבור כל המכשירים החשמליים שיבואו לידי שימוש באירוע.

מאמרים נוספים

דברו איתי עכשיו
1
💬 צריכים ייעוץ / הצעת מחיר?
נעים מאוד קוראים לי תומר.
ברוכים הבאים לפאזה - השכרת גנרטורים, איך אני יכול לעזור לכם?

הנכם נמצאים בעמוד ציוד ותשתית לגנרטור
דילוג לתוכן