תחזוקת גנרטורים

תחזוקת גנרטורים

תחזוקת גנרטורים היא פעולה הכרחית להמשך שימוש סדיר בגנרטור. תחזוקת גנרטורים כוללת מספר פעולות שיש לבצע אחת לתקופה, לפי הוראות היצרן, והטיפול נעשה על-ידי אנשי מקצוע המוסמכים לטיפול בגנרטור ואין להקל ראש בכך. תחזוקה לקויה עלולה להוביל לשיבוש הפעולה של הגנרטורים, לתקלות חוזרות ונשנות ולעיתים אף מהווה סכנה של ממש לאלו הנמצאים בקרבת הגנרטור. המאמר הבא יפרט וירכז עבורכם את הפעולות החשובות שיש לבצע כדי לדאוג לפעולה תקינה של הגנרטור שלכם.

11/08/2022

תוכן עניינים

תחזוקת גנרטורים – מדוע היא הכרחית?

תחזוקת גנרטורים – גנרטור הוא מכונה המספקת לנו חשמל כאשר אין מקור חשמל זמין, כמו למשל באתרי בניה, טיולים ארוכים בחיק הטבע, חקלאות שבה נדרש מקור חשמל זמין או כאשר הגנרטור משמש כגיבוי לתפעולם של מכשירים חיוניים במקרה של הפסקת חשמל, כמו למשל: גנרטור בבניין מגורים משותף שמאפשר למעליות ולמשאבות להמשיך ולפעול גם כאשר החשמל לא עובד או מכונות החייאה או מכונות מצילות חיים אחרות בחדרי ניתוח ובבתי חולים שחייבות להישאר מחוברות לחשמל בכל מצב. הגנרטורים שבהם משתמשים בתעשייה ובשוק הפרטי מוזנים מסולר או מנוזל גנרטורים (חשוב להקפיד על נוזל איכותי למניעת סתימות ותקלות אחרות) וכך הם מפיקים עבורנו את החשמל הדרוש. בגנרטור חלקים רבים כמו מצברים, פילטרים, וסתים בקרי הפעלה ועוד. כדי לוודא שכל החלקים תקינים ועובדים כראוי, יש לבצע תחזוקה שוטפת של הגנרטור ובדיקת החלקים הפנימיים על-ידי איש מקצוע. גנרטור שעובד באופן רציף, צריך להיות מתוחזק ומטופל לעיתים קרובות יותר, אחת לחודש או על-פי הוראות היצרן, ואילו גנרטור שפעיל רק בעת חירום ומשמש כגיבוי, יכול לעבור טיפול תחזוקה לעיתים רחוקות יותר ואף אחת לשנה.

מה בודקים בתחזוקת גנרטורים?

באופן כללי, הבדיקות המתבצעות לגנרטורים מוודאות כמובן את תקינות המכשיר, והיכולת שלו להמשיך ולפעול באופן שוטף ללא תקלות. הבדיקה כוללת את הרכיבים השונים בגנרטור ובמידת הצורך מוחלפים או מטופלים בהתאם. בנוסף לבדיקת החלקים הפנימיים, נבדקת גם סביבת הגנרטור ולכך יש חשיבות רבה. הגנרטור צריך להימצא במקום יבש, לא בסמוך למים או נוזלים אחרים, ויש לוודא שאין עצמים או רצועות בד בסמוך אליו משום שאלו יכולים להיתפס על הגנרטור ולשבש את פעולתו התקינה. הטיפול התקופתי אם כן, כולל בדיקת פילטרים, כמות סולר או נוזל גנרטור, בדיקת שמן ומים וגם נזילות במידה ויש. בנוסף לכך יש לנתק את הגנרטור ולהפעילו מחדש כדי לוודא את תקינות מערכת ההפעלה שלו. טיפול שנתי הוא יסודי יותר וכולל בדיקה ואף החלפה של שמנים במקרה הצורך, החלפת המסננים השונים, בדיקת המצבר, בדיקת טעינה ובדיקה ומתיחה של הרצועות. הבדיקה השנתית מקנה אישור רשמי לתקינות הגנרטור והיא תקפה לשנה.

תחזוקת גנרטורים
תחזוקת גנרטורים

לסיכום- לא לוותר על תחזוקת הגנרטור!

כפי שנוכחנו להבין, תחזוקת הגנרטור הכוללת בדיקות תקופתיות ובדיקה שנתית, הכרחית להמשך פעולתו התקינה לאורך זמן ואף מונעת תקלות עתידיות, בזבוז כספים ובנוסף לכך חשיבותה רבה מבחינה בטיחותית לשוהים בקרבת הגנרטור. מכיוון שמדובר במכשיר גדול בעל עוצמה רבה, אין לוותר על התחזוקה השוטפת שלו וטיפול בתקלות. תחזוקת הגנרטור תיעשה אך ורק על-ידי בעל מקצוע שהוכשר לכך ובהתאם להוראות היצרן. הקפידו על כך והרוויחו שימוש תקין ורציף לאורך שנים רבות.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בוואטסאפ כאן

השכרת גנרטורים למגזר הפרטי

אז איך ומאיפה משיגים גנרטור? היום התשובה מאוד פשוטה. קודם כל, אם אתם זקוקים לגנרטור קטן לבית, או במקרה של שימוש תדיר בגנרטור, מומלץ לרכוש אחד כזה. אם אתם מעוניינים בהשכרה, קיימות שפע של חברות שמציעות השכרת גנרטורים למגזר הפרטי. כל מה שתצטרכו הוא להבין את הצרכים שלכם ולפיהם לשכור הגנרטור המתאים.

השכרת גנרטורים למגזר העסקי

מצאתם בקלות השכרת גנרטורים למגזר העסקי, כל שנותר לכם הוא לבדוק איזה גנרטור ישרת אתכם בצורה הטובה ביותר. הנתון החשוב ביותר עבור בחירת הגנרטור המתאים עבור האירוע שלכם, הוא הספק המוצא של הגנרטור. הספק המוצא, במילים פשוטות, הוא כמות החשמל שאתם צריכים עבור חיבור כל המכשירים החשמליים שיבואו לידי שימוש באירוע.

מאמרים נוספים

דברו איתי עכשיו
1
💬 צריכים ייעוץ / הצעת מחיר?
נעים מאוד קוראים לי תומר.
ברוכים הבאים לפאזה - השכרת גנרטורים, איך אני יכול לעזור לכם?

הנכם נמצאים בעמוד תחזוקת גנרטורים
דילוג לתוכן